Вто02192019

Последна промена11:33:56 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Македонија Вести Охрид Велешанец пронајден мртов во Охрид

Велешанец пронајден мртов во Охрид

Сподели

26 годишен велешанец е пронајден мртов во куќа во Охрид каде живеел како потстанар.

Според полицијата, вчера во 10,45 часот било пријавено дека во Охрид во куќа на улицата „Питу Гули“ бил пронајден починат А.Д.(26) од  Велес, кој живеел како потстанар. Смртта била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK