Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Нова посета на висок американски државен функционер

Нова посета на висок американски државен функционер

Сподели

Задутре, во посета на Македонија доаѓа Вес Мичел.

Помошникот американски државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел, во четврток ќе допатува во Македонија. Според најавената агенда тој ќе оствари средби со македонскиот премиер, Зоран Заев и со други официјални претставници во земјава. Како што соопшти Стејт департментот, неговото доаѓање е поддршка на Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција и на престојниот референдум на 30 септември.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK