Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Завршува рокот за увид во Избирачкиот список

Завршува рокот за увид во Избирачкиот список

Сподели

Ноќеска на полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список.

Вечер на полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список и пријавувањето за гласање на дијаспората. Завршува и рокот за поднесување на барањата на граѓаните за запишување, дополнување или бришење податоци во Избирачкиот список.Јавниот увид во Избирачкиот список се спроведува во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија, во време од 08:30 до 19:00 часот.Од ДИК,ги повикуваат сите заинтересирани граѓани кои сакаат да извршат увид во своите податоци во Избирачкиот список, тоа да го направат на официјалната веб страница на Државната изборна комисија и во подрачните одделенија и канцеларии на ДИК.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK