Нед07212019

Последна промена10:47:13 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Од утре медиумите не смеат да објавуваат резултати од анкети

Од утре медиумите не смеат да објавуваат резултати од анкети

Сподели


Ова е во согласност со Роковникот на Државната изборна комисија.

Медиумите, уште денеска до полноќ, може да објавуваат резултати од испитувањата на јавното мислење поврзани со учесниците во изборниот процес. Според Роковникот на Државната изборна комисија, резултатите од анкетите може да се објавуваат најдоцна пет дена пред денот определен за одржување на претседателските избори и вонредните локални во општините Охрид, Дебар и Ново Село, односно рокот истекува денеска на полноќ.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK