Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Доаѓа „Андреа“, носи големо невреме

Доаѓа „Андреа“, носи големо невреме

Сподели

Славчо Попоски прогнозира обилни врнежи, нестабилно време од моќниот циклон Андреа.

 

-„Последните анализи кој ги направивме укажуваат на тоа дека од викендот па натаму моќниот циклон АНДРЕА кај нас но и во регионот ќе услови доста обилни врнежи од дожд кој барем засега може да условат локални поплавувања во зоната на нестабилноста која се очекува. На повеќе места се очекува и развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На некои места нестабилноста ќе биде интензивна и проследена со интензивен пороен дожд, значително количество на воден талог, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град кој може да биде и доста интензивен.Поради повторниот пад на температурите ширум регионот однсоно на високите планини повторно ќе има врнежи од снег со што може да дојде до формирање на нова снежна покривка“, прогнозира Попоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK