Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Циклонот Андреа ќе донесе силно невреме

Циклонот Андреа ќе донесе силно невреме

Сподели

Многу дожд, но и снег, како и снежна покривка на повисоките места во регионот ќе донесе моќниот циклон Андреа кој од недела интензивно ќе го зафати регионот но и Македонија, каде очекува доста интензивни дождови, но и снег на највисоките планини.

-„Од недела попладне па во следните денови кај нас ќе има значителни врнежи од дожд кој локално ќе бидат проследени со грмежи и со засилен ветер, ќе има услови и за локален интензивен развој на нестабилна облачност проследена со интензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и појава на град кој би можел да биде и доста поинтензивен“, информира  Славчо Поповски.

Метеролозите предвидуваат локални поплавувања. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK