Чет10222020

Последна промена09:13:46 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, еден загинат

Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, еден загинат

Сподели

Сообраќајката се случила околу 14 часот.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, информира дека „денеска на магистралниот пат Кичево-охрид, кај кичевското село Добреноец, во 13.50 се случила сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобили „Волксфаген Пасат“ и „Сузуки Марути“, двете со кичевски регистарски ознаки. Притоа, едно лице го загуби животот а други три имаат повреди“.
- Моментно на местото на сообраќајната незгода, увид вршат Јавен обвинител и полициски екипи, поради што има привремен прекин на сообраќајот. Се прават напори за нормализирање на сообраќајот, соопшти Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK