Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Повисоки плати за вработените во градинките

Повисоки плати за вработените во градинките

Сподели

Јунската плата на вработените во градинките  овој месец ќе биде повисока за 16 отсто.

 

Од СДСМ велат  дека продолжуваат со креирање и имплементација на политики и реформи кои носат повеќе пари за сите граѓани.

„Со измените на Законот за заштита на децата, јунската плата на сите вработени во градинките е повисока за 16 отсто. Зборот важи, за нас секој е важен!“, информираат од СДСМ.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK