Нед02232020

Последна промена02:37:52 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Фото: Невремето во Преспа предизвика голема штета

Фото: Невремето во Преспа предизвика голема штета

Сподели

Огромни штети предизвика невремето во ресенскиот крај.

Одвеани покриви, прозори, врати и откорнати дрвја е сликата која ја истави синоќешната бура во Преспа. Силниот ветер, дожд и грмотевици предизвикаа страв кај жителите. Овие фотографии се од селото Штрбово. Жителите бараат помош од надлежните за справување со последиците од невремето.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK