Нед12152019

Последна промена09:41:47 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Репортажа за Македонија во најгледната турска емисија

Репортажа за Македонија во најгледната турска емисија

Сподели

Се снима репортажа за најпопуларната емисија за туризам во Турција „Dünyayı Geziyorum“, која има гледаност повеќе од 10 милиони гледачи. 

Од вчера во следните  4 денови репортажатаа ќе се снима на повеќе локации  низ земјава.

Скопје,Тетово, Битола, Ресен, Охрид, Струга, Вевчани, Дебар, Маврово се клучните места,  кои ќе се најдат во телевизиската емисија.

Репортажата ќе трае 40 минути.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK