Вто12102019

Последна промена09:41:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Кај „Буково“ се запали БМВ

Кај „Буково“ се запали БМВ

Сподели

Пожарот го изгаснале пожарникарит.

На 09.08.2019 околу 15.30 часот на патниот правец Ресен-Охрид, кај месноста викана „Буково“ настанал пожар во патничко моторно возило ,,БМВ“ со шведски национални регистарски ознаки, управувано од Х.Ш. (33) од с.Бела Црква-Ресен, а живее во Шведска.
- Пожарот е изгаснат од страна на екипа од противпожарна единица од Охрид. Повредени лица нема. Увид е извршен од страна на екипа од СВР-Битола, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK