Саб09192020

Последна промена12:47:15 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија РЕК ги објави новите цени на горивата

РЕК ги објави новите цени на горивата

Сподели

Новите цени објавени од Регулаторната Комисија за Енергетика, важат од ноќеска на полноќ.

Во согласност со методологијата за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ малопродажните цени се намалуваат во просек за 2.32%. Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 остануваат непроменети, и еден литар 95-октански бензин и понатаму ќе чини 68.00 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 70.00 денари. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за денар и половина, и еден литар дизел ќе чини 61.00 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK