Пет09182020

Последна промена04:24:34 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Внимателно возење: Снег на превоите

Внимателно возење: Снег на превоите

Сподели

Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

 

На останатите патишта низ државата, сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Од „Македонија пат“ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK