Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Сподели

РКЕ денеска ќе излезе со нови цени.

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Со последната промена, извршена минатата недела, малопродажните цени на бензините и дизелот од полноќ се зголемија за 0,50 денари. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,00 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ее 68,00 денари. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) чини 58,00 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 46,50 денари по литар. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголеми за 0,246 ден и изнесува 33,140 денари за килограм.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK