Пет04102020

Последна промена11:14:51 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Марихуана запленета на патот Охрид-Кичево

Марихуана запленета на патот Охрид-Кичево

Сподели

Полициската акција завршила со „лов“ од скоро 2 килограми марихуана.

Синоќа во 20 часот и 35 минути, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на населбата „Горица“, полициски службеници извршиле преглед на патнички автомобил „Опел Мерива“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Д.С.(39) од Гостивар.
- Притоа, пронајдена и одземена е една црна најлонска кеса со 1,7 килограми опојна дрога марихуана. Возачот на возилото, заедно со сопатниците Ф.А. и Е.Н., од Гостивар, се приведени во полициската станица. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK