Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Карантин од сабота до вторник

Карантин од сабота до вторник

Сподели

Полицискиот час ќе да почнува од сабота од 19 часот и ќе трае до вторник до 5 часот наутро.

Ова ќе биде препораката на Комисијата за заразни болести до Владата. Комисијата заседава денеска и  предлогот за карантин  е поради престојниот продолжен викенд и празникот Бајрам. Понеделник е неработен ден за сите граѓани.

 

Комисијата за заразни болести предлага продложен полициски час за претстојниот продолжен викенд, односно за празникот Барај. Предлогот е да има забрана за движење од сабота од 19 часот па се до вторник до 05 часот наутро.

 

Предлогот се очекува да биде усвоен утре или најдоцна до петок. Досега не се случило Владата да не прифати препорака на Комисијата за заразни болести.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK