Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија 23 новозаразени од корона, уште еден починат

23 новозаразени од корона, уште еден починат

Сподели

Нови 23 граѓани се заразени од корона вирусот во последните 24 часа.

Резултатот е добиен по изработени 702 тестови, информираат од Министерството за здравство.

По градови:

Скопје – 12
Куманово – 4
Тетово – 4
Прилеп – 2
Неготино – 1

Со ова бкупниот број позитивни тестови во земјава достигна 1.921.

Од Министерството за здравство информираат дека 9 пациенти се излекувани, а регистриран e еден смртен случај на пациент од Тетово.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK