Пет04102020

Последна промена12:17:53 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Пратеникот Николоски со претседателот Вељаноски во Хрватска

Пратеникот Николоски со претседателот Вељаноски во Хрватска

Сподели

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски денеска ќе престојува во официјална посета на Република Хрватска на покана од неговиот хрватски колега Јосип Леко. Во делегацијата се наоѓа и пратеникот во македонското собрание Александар Николоски.

 

Покрај со својот домаќин, Вељаноски ќе се сретне и со хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ и со првиот потпретседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски прашања,  Весна Пусиќ.

Планирано е претседателот Вељаноскина свечена седница да се обрати и пред пратениците на Хрватскиот сабор.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK