Сре07152020

Последна промена03:46:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија ДДВ пријави може да се поднесуваат и утре

ДДВ пријави може да се поднесуваат и утре

Сподели

ДДВ Пријави може да се поднесуваат и утре Рокот за поднесување на ДДВ-пријавите е 25 јануари, а бидејќи последниот рок паѓа во сабота (неработен ден) рокот се продолжува. 

 

- Потсетуваме дека согласно законот даночните обврзници своите ДДВ-пријави ќе можат да ги поднесат и на 27 јануари 2014 година (понеделник), како прв работен ден, информираат од УЈП. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK