Сре07152020

Последна промена08:04:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Снежните врнежи не го отежнаа сообраќајот

Снежните врнежи не го отежнаа сообраќајот

Сподели

Сообраќајот на сите државни патишта во земјава  се одвива без забрани и по влажни коловози. Врнежи од послаб снег се бележат во северните, југозападните, источните и јужните делови од републиката, но не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

 

АМСМ препорачува внимателно возење  и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово - Велес, Маврово - Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Кочани - Делчево и Берово - Виница, каде е можна почеста појава на одрони. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK