Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Денес дванаесет починати од корона вирус

Денес дванаесет починати од корона вирус

Сподели

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 325 -Куманово 26 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 38 -Тетово 25 -Струга 5 -Велес 10 -Битола 14 -Охрид 10 -Кавадарци 25 -Гостивар 11 -Гевгелија 20 -Струмица 24 -Крива Паланка 9 -Радовиш 5 -Крушево 1 -Кочани 10 -Пробиштип 3 -Демир Хисар 2 -Пехчево 2 -Берово 3 -Валандово 3 -Виница 3 -Делчево 2 -Кратово 3 -Свети Николе 3 -Кичево 18 -Ресен 8 -Неготино 7 Починати се 12 лица, тројца пациенти од Скопје (52, 73 и 85г), еден од Куманово (59г), двајца пациенти од Прилеп (78 и 75г), двајца од Велес (61 и 62г), двајца пациенти од Гостивар (43 и 76г), еден од Струмица (66г) и еден пациент од Свети Николе (69г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 233 оздравени пациенти од: -Скопје 89 -Куманово 6 -Дебар 2 -Штип 11 -Прилеп 13 -Тетово 15 -Струга 3 -Велес 3 -Битола 14 -Кавадарци 4 -Гостивар 1 -Гевгелија 2 -Струмица 18 -Крива Паланка 4 -Радовиш 8 -Кочани 25 -Пробиштип 3 -Берово 2 -Валандово 2 -Виница 2 -Делчево 1 -Свети Николе 2 -Кичево 2 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 226.612 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 24836, бројката на оздравени пациенти е 17905, на починати е 862, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 6069.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK