Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Нови цени на бензините

Нови цени на бензините

Сподели

Според Регулаторната комисија за енергетика, од денес малопродажните цени на бензините се зголемуваат за еден денар за литар, а на дизелот се намалуваат за 0,5 денари.

Така ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 79 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 80,50 денари за литар.

За половина денар поевтинуваат Еуродизелот и Екстра лесното масло за домаќинство. Тие ќе чинат 68,50 односно 57 денари за литар.

Поевтинува и мазутот М-1 НС за 0,183 денари. Новата цена ќе изнесува 40,698 денари за килограм.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK