Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Педофил силувал 14 годишно момче

Педофил силувал 14 годишно момче

Сподели

62 годишен педофил од Дебар силувал 14 годишно момче. Силувачот го присилил момчето на обљуба повеќе пати,  а гнасниот чин го извршил во близина  на ОУ “Братство и единство” во Дебар.

 Педофилот,  по националност ром бил вработен во јавно претпријатие а со жртвата  се познавале од порано. Момчето било сираче,  се обидувало да се спротистави но силувачот бил посилен.

- Кривичното дело “Силување”  е  извршено во периодот  од 21 до 28 минатиот месец, кога 62 годишниот жител на Дебар извршил повеќе обиди за обљуба врз малолетник на возраст од 14 години. При расчистувањето на овој настан покрај полициските службеници од ПС Дебар вклучени беа и стручни лица од Центарот за социјални работи, изјави м-р Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

Момчето само го пријавило настанот во дебарската полиција. Врз него бил извршен специјалистички хируршки  преглед при што биле утврдени траги од извршена насила обљуба. 

Педофилот  заработи кривична пријава за “Силување” а јавниот  обвинител му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

Новинар Соња Рилковска

Канал 5 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK