Пон11302020

Последна промена09:51:24 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Намалени цени на горивата

Намалени цени на горивата

Сподели

Според одлуката на Регулаторната Комисија за Енергетика  малопродажните цени на сите горива се намалуваат за половина денар.

 

Тоа значи дека цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ се намалуваат за половина денар. Цената на ЕУРОСУПЕР-95 ќе биде 78.50 денари, цената на ЕУРОСУПЕР-98 ќе биде 80.00 денари, додека еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 68.00 денари.

Цените стапија на сила од синоќа  на полноќ и ќе важат следните две седмици.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK