Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Ем петок 13-ти ем полна месечина

Ем петок 13-ти ем полна месечина

Сподели

Суеверните веруваат дека „петок 13-ти“ во комбинација со полната Месечина значат несреќа. Астролозите за денес советуваат мирување и по  можност, најдобро е да останете дома!

Баксузниот петок 13 е поврзан и со полна месечина, па не се советува возење автомобил, купување, продавање, а нема да имаат среќа ниту оние што започнуваат нова врска.

Без оглед  дали верувате во астрологијата или не, голем број на научници и доктори тврдат дека полната Месечина влијае врз душевната состојба, дека создава проблеми и  дека полната месечина предизвикува голема агресивност кај луѓето.

Астролошки гледано, Месечина е во Стрелец, што прави луѓето да се однесуваат како дворски шутови. И без оглед на тоа дали сте или не сте суеверни, најдобро е да си легнете порано. Така ќе ги одбегнете сите непријатности, караници и баксузи.

Петок 13-ти  се смета за несреќен  бидејќи тогаш Ева му понудила  јаболко на Адам, тој ден почнал големиот потоп, се прекинала изградбата на Вавилонската кула и Исус е распнат во петок.

Ваков случај  на петок 13-ти во комбинација со полната Месечина имало и на 13 октомври 2000 година.  Во 2049 година ќе биде следната  ваква двојна комбинација.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK