Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Денес ќе ги слушнеме новите цени на бензинот и нафтата

Денес ќе ги слушнеме новите цени на бензинот и нафтата

Сподели

Денес, регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата кои од утре на полноќ ќе почнат да се применуваат.

Регулаторната комисија за енергетика, пред две недели ги зголеми малопродажните цени на бензините за 1,5 денари, а на дизел горивото за половина денар. Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 80,50 денари за литар а дизелот се точи по 68 денари за литар.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK