Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Без летни температури денес почнува летото

Без летни температури денес почнува летото

Сподели

Летото на северната Земјина полутопка календарски почнува денеска во 12:51 часот, иако временската прогноза не предвидува летни темепрарури.


Во исто време за жителите на јужната Земјина полутопка почнува зимата. Земјата ќе биде најдалеку од Сонцето на 4 јули во 02 часот.
Денеска денот ќе биде најдолг, а ноќта најкратка. Сонцето денес изгрева во 04:52 часот, а ќе зајде во 20:27 часот.
На првиот ден од летото, денот ќе трае 15 часа и 35 минути, а ноќта осум часа и 25 минути.

Извор Курир

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK