Пон08032020

Последна промена02:18:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Денеска детали за хеликоптерската несреќа

Денеска детали за хеликоптерската несреќа

Сподели

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица.

 

Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за хеликоптер на полицијата и за бројот на жртвите. Засега не се соопштуваат информации за причините за падот на леталото. Несреќата  што ја потресе земјава  се случи синоќа околу 22 часот.

Полицијата за денеска најави прес-конференција за хеликоптерската несреќа. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK