Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија САД се сеќава на жртвите од 11 Септември

САД се сеќава на жртвите од 11 Септември

Сподели

САД денес ја одбележуваат дванаесет годишнината од терористичките авионски напади врз Светскиот трговски центари во Њујорк и  седиштето на Пентагон во Вашингтон. Со манифестацијата.

Национален ден на сеќавање на жртвите од терористичкиот напад САД ќе се присетат на иљјадниците жртви во четирите авиони, во светскиот трговски центар, воените лица од министерството за одбрана,пожарникарите, полицајците и другите спасувачи како и други цивилни лица.

Владата на САД за нападите ја обвини  терористичката Ал Каеда и нејзиниот водач Осама бин Ладен кого американските специјални сили „Фока“ го ликвидираа во пакистански племенски регион на границата со Авганистан.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK