Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Големо акција: Македонската и германската полиција апсат за дрога и перење пари

Големо акција: Македонската и германската полиција апсат за дрога и перење пари

Сподели

Во тек е голема полицикска акција за справување со група која се занимавала со трговија со дрога и перење пари, пренесува Пресс24. Апсења и претреси во моментов траат во повеќе градови во земјава а паралелно се спроведува координирана акција и во Германија.

Претставници на германската полиција се присутни и во земјава. МВР не соопштува за каква криминална група станува збор ниту кои се осомничените лица. Повеќе детали се најавуваатз а подоцна во текот на денот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK