Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Следува олабавување на рестрикциите

Утрово на состанок со Комисијата за заразни болести се донесени новите мерки кои ги предложив на Главниот координативен кризен штаб.

Повеќе...

Томина Недела - Мал Велигден

Томина Недела или Нова Недела, Антипасха, во западното христијанство како Бела Недела или Мал Велигден— значаен христијански празник кој се прославува во првата недела по Велигден и е посветен на светиот апостол Тома.

Повеќе...

Источен Петок Балаклија - Благ петок

Првиот петок по Велигден се вика Источен Петок Балаклија. Тој спаѓа во Светлата недела поради што некои го викаат и Светол Петок, а поради тоа што во светлата недела се блажи, може да се сретне и како Благ Петок.

Повеќе...

Светиот апостол и евангелист Марко

Според календарот на МПЦ денес се одбележува спомен на Светиот апостол и евангелист Марко. 

Повеќе...

Редовна авио линија Скопје Москва

Nordwind Airlines, една од најголемите руски авиокомпании, ќе почне со летови од московскиот Меѓународен Аеродром Шереметјево до Меѓународниот Аеродром Скопје, од 21-ви мај 2021 година, воспоставувајќи нова редовна директна авиолинија помеѓу двата главни града, најавува ТАВ Македонија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK