Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

89 новозаболени со корона во земјава

Во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани се 89 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Повторно „замириса“ на поевтини горива

Од утре поевтинување на горивата.

Повеќе...

Спасовски: Изборите ќе се одржат на 5 јули

Техничкиот премиер Оливер Спасоски денеска од Куманово најави дека по сила на закон изборите се на истекот од 22 дена по завршувањето на вонредната состојба, што значи  на 5 јули.

Повеќе...

Од 15 јули ваучери од 6.000 денари за домашен туризам и платежни картички од 3.000 денари за летување дома за 130.000 граѓани

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција информираше дека на последната седница на Владата, на предлог на Министерството за економија беше усвоена Уредбата со законска сила која предвидува издавање на ваучери за туризам на вработени лица со низок доход заради поттикнување на домашниот туризам за време на вонредна состојба.

Повеќе...

Четворица починати, 35 новозаразени со корона

35 нови случаи на корона вирус во земјава 4 смртни случаи.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK