Сре11222017

Последна промена12:04:19 AM

Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Со берза за електрична енергија ќе се подобрува енергетската ефикасност во земјава

Со формирање на квалитетна Берза за електрична енергија ќе се подобрува енергетската ефикасност на Р Македонија

Со престоечката либерализација на пазарот ќе биде важно да се има ефикасен пазар на електрична енергија. Ова се дел од темите на кои експерти од областа на енергетиката денеска дискутираат на 8 то Советување на Македонскиот Комитет за големи електрични системи во Охрид.

Повеќе...

Големо акција: Македонската и германската полиција апсат за дрога и перење пари

Во тек е голема полицикска акција за справување со група која се занимавала со трговија со дрога и перење пари, пренесува Пресс24. Апсења и претреси во моментов траат во повеќе градови во земјава а паралелно се спроведува координирана акција и во Германија.

Повеќе...

Денес ќе отпочне судскиот процес против Паско Кузман

Денес во Скопје ќе отпочне судскиот процес против Паско Кузман. Неофицијално него ќе му се суди за злоупотреба на службената положба и овластување.

Повеќе...

Акција "Шпион" приведени 17 лица во Скопје

17 лица се приведени и уапсени утрово во Скопје во големата полициска акција Шпион. Уапсен е екс-генерален директор на Бетон, екс директор на Агенција против перење пари, еден поранешен полициски генерал, поранешен функционер од Агенцијата за разузнавање, еден режисер-авторот на анимиран сатиричен филм и поранешен шеф на Кабинетот на претседателот на Собранието на РМ.

Повеќе...

Пешевски:Завршува забраната за увоз на брашно

Македонската влада од 15 Септември ја укинува мерката за условен увоз на брашно од странство во Македонија.Ова синоќа го изјави синоќа вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски. Вицепремиерот рече дека пазарот со брашно е стабилизиран и не постои опасност од загрозување на домашното производство. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK