Пет11222019

Последна промена11:20:32 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Заврши летото, денес почнува есента

Есента во Македонија и на северната хемисфера на Земјата почнува денеска во 16 часот 22 минути. Во истовреме на јужната Земјина полутопка ќе почне пролетта.

Повеќе...

Среда неработен ден за еврејската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, на 23-септември (среда), се празнува еврејскиот празник Јом Кипур.

Повеќе...

Чудотворниот појас на Пресвета Богородица

Положување на појасот на Пресвета Богородица е востановен во спомен на чудесното исцелување на византиската царица Зое, сопругата на Лав Мудриот, со посредство на појасот на Богородица што се чуваше до тоа време во Богородичната црква во Влахерна, Цариград.

Повеќе...

Рекордно ниска невработеност во земјава

Невработеноста во земјава е на рекордно ниско ниво – 26,8 проценти. Се намалува бројот на луѓе кои немаат свое работно место, пишува Лидер.

Повеќе...

Поголема снабденост со лекови во повеќе аптеки

Фондот на Позитивната листа на лекови на рецепт покрива 450 генерики, односно 1133 лекови од различни производители.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK