Саб07202019

Последна промена05:21:16 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Отворена линијата „Ало докторе“

Од деенес започа да функционира проектот „Ало, докторе!“, преку кој на бесплатниот телефонски број 15-123 граѓаните ќе можат да добијат совети од специјалист.

Повеќе...

Заемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Црна Гора

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзниниот колега од Црна Гора Рашко Коњевиќ денеска во Подгорица ќе потпишат спогодба за заемно признавање на возачките дозволи на граѓаните од двете земји.

Повеќе...

Ќе се усовршува Брзата помош

Брза Помош ќе работи и во Ургентните центри. Од 15 септември двапати месечно по една смена ќе бидат заедно со нивните колеги од Клиничкиот центар и од ГОБ 8 ми  Септември, пишува Здравство 24. 

Повеќе...

Се намалува невработеноста

Стапката на невработеност во Македонија во вториот квартал од годинава изнесува 28.2%, покажаа податоците на Државниот завод за статистика.

Повеќе...

Денеска строг пост - отсекување на главата на Св. Јован Крстител

Празникот посветен на отсекувањето на главата на Свеи јован крстител секоја година се одбележува на 11 септември. Поради значењето на овој светец црквата прогласила строг пост.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK