Пет02282020

Последна промена11:29:38 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Премиерот најави нови 8700 вработувања

Околу 8.700 лица се очекува да се вработат со новиот Оперативен план за вработување за 2016 година, најави денеска премиерот Никола Груевски.

Повеќе...

Забрана за товарни возила на Стража возете внимателно

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно без забрани и застои по влажни коловози. Снег со слаб интензитет паѓа во: Тетово,Попова Шапка,Делчево,Смојмирово,Ресен,Железнец,Струмица,Павлешенци Македонски Брод,Ѓавато,Буково,Плетвар,Пресека,Маврово.

Повеќе...

Македонците во Грција и Бугарија ќе чекаат Нова година

Бугарија и Грција се најпосакуваните дестинации на Македонците за пречек на Новата година. Од останатите европски дестинации најатрактивни за Македонците се Виена, Прага и Милано, пишува Фактор.мк.

Повеќе...

ЗПММ се заканува со бојкот на македонската музика

Доколку не се повлече спорното барање за стопирање на емитување на музика на членовите кои се под заштита на ЗАМП, од Здружението на приватните медиуми на РМ (ЗПММ) најавуваат дека ќе ги повикаат сите свои членови на комплетен бојкот на македонската музика.

Повеќе...

Од денес поевтини горива

Од полноќ дизелот поевтинуваат за три денари, а бензините за еден денар од литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK