Нед09222019

Последна промена11:24:27 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Нови измени во законот за придонеси и хонорари

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ до Собранието ќе достави предлог за изменување на Законот за придонеси со кој, како што велат, се уважуваат дел од барањата на граѓаните и компаниите.

Повеќе...

Нови илјада работници за изградба на патишта

Над илјада работници, годинава ќе се ангажираат само на изградбата на автопатиштата Охрид- Кичево и Миладиновци–Штип. Годинава во автопатот Кичево-Охрид планирано да е се инвестираат 70 милиони евра, а во автопатот Миладиновци –Штип 50 милиони годинава.

Повеќе...

АМСМ Забрана за движење на тешки товарни возила

Како што соопштува Автомото сојузот на Македонија, забрана за движење на тешки товарни возила има на патните правци Тетово – Попова Шапка, Крак Маврово – Дебар и на планинските премини Стража, Буково, Ѓавато и Пресека.

Повеќе...

АПЕЛ: Да помогнеме на погодените од поплавите

Поројните врнежи од дожд и зголемениот водостој на реките во земјата, предизвикаа поплави на населени места и плодни површини во неколку региони во земјата. Поплавите предизвикаа материјални штети, кои непосредно го погодија населението за што веднаш надлежните институции презедоа соодветни мерки за ублажување на последиците предизвикани од поплавите.

Повеќе...

Паднаа цените на горивата

 Назадоволство на граѓаните од денес имаме нови пониски цени на горивата. Од полноќ, цените се намалија за 1,5 до 3 денари за литар. Најмала е намалувањето на еуросупер БС 95 – денар и половина, а најголемо кај дизелот чија цена за прв пат по подолго време падна под 50 денари за литар.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK