Сре10232019

Последна промена03:38:20 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

АПЕЛ: Да помогнеме на погодените од поплавите

Поројните врнежи од дожд и зголемениот водостој на реките во земјата, предизвикаа поплави на населени места и плодни површини во неколку региони во земјата. Поплавите предизвикаа материјални штети, кои непосредно го погодија населението за што веднаш надлежните институции презедоа соодветни мерки за ублажување на последиците предизвикани од поплавите.

Повеќе...

АМСМ Забрана за движење на тешки товарни возила

Како што соопштува Автомото сојузот на Македонија, забрана за движење на тешки товарни возила има на патните правци Тетово – Попова Шапка, Крак Маврово – Дебар и на планинските премини Стража, Буково, Ѓавато и Пресека.

Повеќе...

Македонија најевтина Швајцарија најсакапа

Movehub.com, состави листа на земји која  ги прикажаа трошоците за живот ширум светот.

Повеќе...

Паднаа цените на горивата

 Назадоволство на граѓаните од денес имаме нови пониски цени на горивата. Од полноќ, цените се намалија за 1,5 до 3 денари за литар. Најмала е намалувањето на еуросупер БС 95 – денар и половина, а најголемо кај дизелот чија цена за прв пат по подолго време падна под 50 денари за литар.

Повеќе...

Почина сараевската легенда Монтено

Сараевскиот пејач починал во Загрепската болница, а се претпоставува дека настанале компликации по трансплантацијата на бубрег.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK