Пет02282020

Последна промена11:29:38 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Деновиве магла а од идната недела и снег

Од следната недела температури под нулата и услови за снег вo земјава,најавуваат  метеоролизите.

Повеќе...

Почнува Божиќниот пост

За православните христијански верници, денес почнуваат Божикните пости. Постот ќе трае 40 дена, односно до Божиќ 7 јануари – денот на раѓањето на Исус Христос. Овој пост е посветен за подготовка и во чест и спомен на раѓањето во тело на Спасителот и Господ наш Исус Христос, кој заради нашето спасение се воплоти прими тело и стана човек. за да ја подигне и спаси сета човекова природа.

Повеќе...

Поранешниот разузнавач од Кичево починал од инфаркт

Поранешниот воен разузнавач 44 годишниот  Горан Софески   е пронајден мртов  во атарот на  селото Раштани,  на пет километри од  Кичево.

Повеќе...

Акција на Царината за употреба на бандероли за акцизни стоки

Вчера и денес, Царинската управа на Република Македонија, спроведе акциски контроли во Охрид, Струга и Вевчани. Тимови на Царинарница Битола за контрола на обележување и употреба на контролни марки – бандероли извршија контрола на 7 малопродажни и 22 угостителски објекти, кои вршат промет со акцизни добра на територијата на општините Охрид, Струга и Вевчани.

Повеќе...

Трудниците нема да плаќаат за прегледи

Трудниците нема да плаќаат ниту партиципација за прегледи и контроли. Комплетно бесплатни ќе бидат сите испитувања за време на бременоста.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK