Сре10232019

Последна промена03:38:20 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Иванов: Потребни ни се лидери кои знаат да носат одлуки

Живееме во свет во којшто сосема поинаку функционираат и политиката, и економијата, и безбедноста и комуникациите. Во тој свет потребни се лидери кои ќе знаат да носат одлуки.

Повеќе...

Свети Архангел Михаил- празник на војводата на сите ангели

Меѓу поголемите есенски празници што нашиот народ ги празнува со домашни служби е и празникот Собор на свети архангел Михаил, меѓу народот попознат како Аранѓел или Аранѓеловден.

Повеќе...

Раскинат договорот со Субрата за “Џумајлија“

Активирана банкарската гаранција на  „Сахара груп“ , поради тоа што не ги исполни обврските од договорот за Џумајлија , кој со ова се смета дека е веќе раскинат, пишува Дневник. 

Повеќе...

44 000 граѓани го нарушиле Законот за чистота

Во периодот јуни 2009 – декември 2013 година шесте комисии за одлучување по прекршоци од областа на јавна чистота при Министерството за транспорт и врски примиле вкупно 44.119 предмети.

Повеќе...

Нема одмор од Нова година до Божик

Новата 2015 година за дел од граѓаните од соседните земји ќе почне со голем одмор или ќе имаат 5 слободни дена, за разлика од кај нас, каде што неработен ден е само 1 јануари четврток и 7 јануари среда - прв ден Божик.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK