Саб07202019

Последна промена05:21:16 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Денес ќе се истакнат распоредите за екстерно тестирање

Учениците денес ќе се информираат за датумот и времето кога ќе бидат екстерно тестирани. Три дена пред секое тестирање распоредите ќе бидат дополнети со предметот кои ќе го полагаат учениците.

Повеќе...

Најмногу се отвораат маркети но работат помалку од една година

Кога сакаат да почнат бизнис, македонските граѓани најлесно се решаваат за трговија или отворање автомеханичарски работилници, пишува Вечер.

Повеќе...

Земјата на Балканот се треси, синоќа 20 потреси

 

Околу 20 секундарни потреси се регистрирани во регионот по полноќ, а  најсилниот од нив е со магнитуда 4,5 по Рихтер, покажуваат податоците на Европската сеизмолошки центар.

Повеќе...

Почна со работа новиот парламентарен состав

Во еден здив, за 15 минути пратениците во Собранието на Република Македонија, изгласаа оставка на пратеникот од НДП, Руфи Османи, неколку одлуки на предлог на претседателот на Сoбранието Трајко Вељаноски, а аминуваа и нов оглас за членови на Комисијата за лустрација, пишува Инфо.

Повеќе...

Порасна бројот на живородени деца

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на живородените деца во првото тримесечје од 2014 година, во споредба со истиот период од претходната година, е зголемен за 4.4% и изнесува 5 635 живородени деца.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK