Саб04042020

Последна промена05:58:29 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Ова се неработните денови во 2016

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2016 година неработни денови се:

Повеќе...

Неуморно се гради автопатот Охрид-Кичево

Од изградбата на автопатот Кичево - Охрид се завршени 14% од градежните работи а се обезбедува и документација за изградба на патиштата од Требениште до Струга, најави министерот за транспорт и врски.

Повеќе...

Католиците денес слават Божиќ

Денеска го прославуваат Божиќ, припадниците на католичката вероисповед.

Повеќе...

Преподобен Спиридон Чудотворец

Преподобен Спиридон Чудотворец се смета за лекар и заштитник на крупниот добиток.

Повеќе...

Денес се слави Света Ана

Денес се слави зачнувањето на Света Ана. Мајката на Пресвета Богородица.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK