Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Пријавувајте семејно насилство од соседите во спротивно казна

Не ги занемарувајте кавгите и викотниците на соседите.Со 2500 евра парична казна ќе биде казнет комшијата, пријателот или роднината кој знаел за семејно насилство а молчел.

Повеќе...

Светата великомаченичка Злата Мегленска

Родена е во селото Слатина, во Мегленската област, од сиромашни селски родители, коишто имаа уште три ќерки.

Повеќе...

Од денес зимско сметање на времето

Оваа сабота наспроти недела, завршува летното сметање на времето, како и секој последен викенд во октомври.

Повеќе...

Претпладне снег попладне ветер - внимателно по патиштата

По синоќешната забраната за тешки моторни возила која беше воведена на патниот правец Гостивар - Стража и Гостивар – Маврово, сообраќајот е нормализиран за сите моторни возила. Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива по влажни коловози.

Повеќе...

23 октомври неработен ден за сите граѓани

 Денот на Македонската револуционерна борба, 23-ти октомври, четврток, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK