Нед12152019

Последна промена09:41:47 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Почнува хемиската кастрација на педофилите

Македонија е единствена земја во регионот која ги направи овие измени и воведе хемиска кастрација за да се заштитaт децата, пишува денешен Вечер.

Повеќе...

Европарламентот со заложба за почеток на преговорите со ЕУ

На пленарната сесија на Европскиот парламент во Стразбур, уште еднаш беше повикан Советот на Европската унија да утврди датум за почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, јавува Дојче веле.

Повеќе...

Усвоени измените на кривичниот законик

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 84. седница ги исвои измените на Кривичниот законик. Тие треба да обезбедат поголема правна сигурност за граѓаните и да спречат субјективизам во изрекување на кривични санкции од страна на некои судии или судови.

Повеќе...

Македонец крадел во Врњачка Бања

Српската полиција соопшти дека во Врњачка Бања е уапсен 38-годишниот македонски државјанин Г.Г.П. под обвинение за тешка кражба.

Повеќе...

Граѓаните најмногу се жалат на сметките за телефонија

Според сите  податоци, најголемиот број претставки, барања за совети и забелешки на потрошувачите се однесуваат на електронските и телекомуникациските услуги, поточно за фиксната и мобилна телефонија, кабелска телевизија и интернет-услугите, пишува денешен Дневник.  

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK