Нед12152019

Последна промена09:41:47 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

На 24 март започнува изборната кампања

Според  роковникот усвоен од  Државната изборна комисија,  кампањата за избор на преседател на Република Македонија почнува на 24 март годинава.

Повеќе...

Вниматело возење поради голомразица

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, застои и ограничувања, по наместа влажни коловози. Поради ниските температури можни се подмрзнувања на коловозот.

Повеќе...

Внимателно возете густа магла на Стража

Намалена видливост до 100 метри има на планинскиот премин Стража,  поради појава на магла.

Повеќе...

Почнува пререгистрација на невработените за здравствено осигурување

Од денеска , сите невработени лица и лица со ниски примања ќе треба повторно да се пререгистрираат во подрачните единици на Фондот за здравствено осигурување за да може да ги користат здравствените услуги.

Повеќе...

Преподобен Ефтимиј Велики

Роден е во ерменскиот град Мелитина близу реката Еуфрат околу 377 година од благородни и угледни родители. Единец син, роден по молитвите на мајка му Дионисија, којашто имаше небесно видение за раѓањето на Ефтимиј.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK