Сре08212019

Последна промена06:36:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Започнува наградната игра собирајте фискални сметки

Од денеска започнува наградната игра со собирање на фискални сметки. За сите кои сакаат да учествуваат во трката за стан, дуќан или автомобил  треба да  соберат  20 фискални сметки  со било кој износ.

Повеќе...

Забрана за сообраќај на Стража и Маврово – Дебар

Поради обилни врнежи од снег, воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на патните правци Гостивар - Стража - Кичево и крак Маврово - Дебар.

Повеќе...

Свети Јован Златоуст

Патријарх Цариградски. Роден е во Антиохија во 354 година, од татко Секунд, војвода, и мајка Антуса. Изучувајќи ја грчката филозофија Јован се згнаси од грчкото незнабоштво и ја усвои христијанската вера како едиствена и целосна вистина.

Повеќе...

Рејтинг: Повеќе корупција во помалите општини

Повеќе корупција има во малите и средни општини во однос на поголемите.Ова се дел од заклучоците на  истражувањето на  Агенцијата Рејтинг на тема ,,Перцепција за постоење на корупција во локалната самоуправа,, , јавува Канал 77.

Повеќе...

Субрата доби забрана за продажба на имот

Забрана за продавање на било каков имот во Индија но и забрана да ја напушти земјата му одреди Врховниот суд во Индија на шефот на компанијата Сахара Груп Субрата Рој.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK