Чет11212019

Последна промена08:47:54 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Битката за ”Фершпед” денеска на вонредно собрание во Охрид

Во текот на денешниот ден ќе биде познато дали ќе има промени во структурата на менаџментот во компанијата “Фершпед”. Вонредното акционерско собрание кое се одржува во Охрид, е закажено за во 11 часот.

Повеќе...

Денес се празнува споменот на светиот архиѓакон Стефан

Денес, на третиот ден Божиќ, по празникот Рождество Христово, православните христијански верници го слават споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан. На третиот ден од Божиќ, христијанската православна црква му оддава слава на споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан.

Повеќе...

Божикно послание на Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан

По повод големиот празник Рождество Христово – Божик, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан заедно со Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, до свештенослужителите, монаштвото и до сите верници, упатија Божикно послание во кое им пожелуваат мир и благослов од Бога.

Повеќе...

Според Јулијанскиот календар, денес е Собор на Пресвета Богородица

Денес, на втор ден Божиќ, по празникот Рождество Христово, православните христијански верници го слават верскиот празник Собор на Пресвета Богородица.

Повеќе...

Расте интересот за купување преку Интернет

54,3 проценти од читателите на „Охриднет“ одговориле позитивно на неодамна поставеното анкетно прашање: Дали ќе бидете корисник на е-продавници за купување преку Интернет. Оваа анкета на „Охриднет“ и добиениот висок процент на позитивен одговор доволно зборува дека полека но сигурно кај нас се зголемува бројот на приврзаници на онлајн купување.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK