Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Се намалува невработеноста

Стапката на невработеност во Македонија во вториот квартал од годинава изнесува 28.2%, покажаа податоците на Државниот завод за статистика.

Повеќе...

Ќе се усовршува Брзата помош

Брза Помош ќе работи и во Ургентните центри. Од 15 септември двапати месечно по една смена ќе бидат заедно со нивните колеги од Клиничкиот центар и од ГОБ 8 ми  Септември, пишува Здравство 24. 

Повеќе...

Нови цени, повторно поскапуваат на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на нафтените деривати кои започнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Заради вчерашниот неработен ден, корекцијата на цените која вообичаено се случува секој втор понеделник, сега се прави во вторник.

Повеќе...

Денеска строг пост - отсекување на главата на Св. Јован Крстител

Празникот посветен на отсекувањето на главата на Свеи јован крстител секоја година се одбележува на 11 септември. Поради значењето на овој светец црквата прогласила строг пост.

Повеќе...

Честит 8 септември денот на нашата независност

Со низа културни, музички и спортски настани, во земјава се одбележува 8 Септември денот на независноста и осамостојувањето на Република Македонија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK