Пет11222019

Последна промена11:20:32 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Детските градинките ќе продаваат готвена храна

Ќе се приготвува дополнителна храна во градинките што родителите чии деца престојуваат во тие установи ќе можат да ја купат и дома да ја сервираат за ручек, информира Нова Македонија.

Повеќе...

Светите Петнаесет Тиверополски свештеномаченици

Според житието во времето на владеењето на царот Јулијан Отстапник, кога христијаните биле прогонувани, Тимотеј, Комасиј, Евсевиј и Теодор ја напуштиле Никеја и се населиле во Солун. Потоа го оставиле Солун и се преселиле во Тивериопол, денешна Струмица.

Повеќе...

Ќе се вработуваат 300 педагози и психолози во училиштата

Министерството за образование и наука ќе вработува 294 лица (педагози и психолози), кои ќе ги советуваат учениците кои имаат одредени проблеми. притоа, 90 вработувања се најавени  во првата фаза, а во тек е огласот за вработување пет стручни профили, како и обезбедување педагог или психолог во училиштата каде ги нема.

Повеќе...

Промотивно видео “Прекрасна Македонијa”

Под наслов Wonderful Macedonia на Јутјуб се појави ново промотивно видео за убавините на нашата земја.

Повеќе...

Република е сајт на 2013 година

Интернет-порталот „Република“ е сајт на 2013 година  во Република Македонија. Ова врвно престижно признание , интернет порталот „Република“  (republika.mk)  го доби на изборот „Сајт на годината“  во силна конкуренција од над 500 веб портали од земјава  номинирани од  читателската публика.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK