Нед12152019

Последна промена03:50:34 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Поевтинува Еуросупер БС 98

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 од синоќа на полноќ  е намалена  за половина денар за литар, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,35, односно за 0,24 отсто.

Повеќе...

Поскапеле пиперките а поефтиниле лимоните и бананите

Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во ноември 2013, во споредба со истиот месец од 2012 година, се забележува кај зелените пиперки и црвените пиперки.

Повеќе...

Детските градинките ќе продаваат готвена храна

Ќе се приготвува дополнителна храна во градинките што родителите чии деца престојуваат во тие установи ќе можат да ја купат и дома да ја сервираат за ручек, информира Нова Македонија.

Повеќе...

Тројца заболени од свински грип во земјава

„Докторите во Тетово го дијагностицирале грипот. Децата се во подобра здравствена состојба“, вели д-р. Голубинка Бошевска Институт за јавно здравје.

Повеќе...

Светите Петнаесет Тиверополски свештеномаченици

Според житието во времето на владеењето на царот Јулијан Отстапник, кога христијаните биле прогонувани, Тимотеј, Комасиј, Евсевиј и Теодор ја напуштиле Никеја и се населиле во Солун. Потоа го оставиле Солун и се преселиле во Тивериопол, денешна Струмица.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK