Пет12062019

Последна промена08:44:45 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Закажаните прегледи за среда се одложуваат за сабота

Сите пациентите кои имаат закажано преглед и интервенција на 27 ноември ќе им бидат презакажани за во сабота (30 ноември), имајќи предвид дека среда е прогласен за неработен ден поради одржувањето на акцијата „Ден на дрвото - засади ја својата иднина“, а не е дел од празниците кои се предефинирани во системот.

Повеќе...

Во среда Ден на дрвото

„Засади здравје“ ова е мотото на овогодинешната дванаесетта акција по ред „Ден на дрвото“

Повеќе...

Денес се празнува Свети Архангел Михаил

Црквата го определила овој ден за празник во чест на сите ангели, а најмногу на свети Архангел Михаил кого го смета за водач на сите небесни сили.  

Повеќе...

Се намалува бројот на живородени деца

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на живородените деца во третото тримесечје од 2013 година, во споредба со истиот период од претходната година, е намален за 3.2% и изнесува 6 285 живородени деца.

Повеќе...

Таксистите не смеат да земаат патници на автобуска

Таксистите веќе нема да смеат да земаат и оставаат на автобуските станици туку само на такси станиците.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK